Merak Ettikleriniz

Sıkça Sorulan Sorular

Köyüm İstanbul; şehir merkezindeki beton yığınlarından, gürültü ve stresten uzak bir yaşamı odak merkezine koyan; doğayla baş başa, tamamen organik bir yaşam fırsatı sunan bir yaşam bahçeleri projesidir.

Köyüm İstanbul yaşam bahçesi konseptli bir çatı marka olup İstanbul’un birçok bölgesinde (Özellikle Çatalca, Arnavutköy, Silivri vs.) projelerimiz zaman zaman satışa sunulacaktır. Takipte kalabilirsiniz.

Yaşam bahçelerinin konumlandığı taşınmazlar TKGM sisteminde “Tarla” vasıflı olmaktadır ve tamamı kooperatif adına kayıtlıdır. Yaşam bahçesi satın alan hissedarlarımız kooperatife üye olarak hisse sahibi olmaktadırlar. Ve kooperatif hissesini temsilen “Ortaklık Pay Senedi” üyelere verilmektedir.

Kooperatifler ortak ekonomik, sosyal ve kültürel ihtiyaç ve istekleri müşterek sahip olunan ve demokratik olarak kontrol edilen bir işletme yoluyla karşılamak üzere gönüllü olarak bir araya gelen insanların oluşturduğu özerk teşkilatlardır.

Kooperatif arazilerine ait tapular özel kişi veya kişiler adına değil, kooperatif tüzel kişiliği adına tanzim olunur. Her ortak sahip olduğu pay miktarınca tapulu kooperatif arazisinin gerçek sahiplerinden birisidir ve çerçevesi Kooperatifler Kanunuyla çizilmiş olan ortaklık hakları vardır. Buna göre ortaklık hakları, 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu 18.Madde esasları dahilinde “Ortaklık Senedi” ile temsil olunur. Ortaklık pay senedi; kooperatifler kanunu ile yasal güvence altına alınmış, tapuda olan bütün bilgileri içeren hukuki bir belgedir.

Tabiki. Kooperatif hisse devirleri sonrasında tüm hisse sahipleri e-devlet sistemi üzerinden kooperatif üyeliklerini ve tapu kayıtlarını görebilmektedirler. Ayrıca kooperatif üyeliği uzun vadede varislere devredilebilmektedir.

Yaşam bahçelerinin üzerine kooperatif yönetiminin belirlemiş olduğu, trafiğe işli plakalı çekme karavan tipi yapılar yapılabilir. Bu yapılar parsel başına en fazla 25 m² olabilir.

Tabiki. Projelerimizden istediğiniz adetlerde yaşam bahçesi satın alabilirsiniz.

Komşuları ses, koku veya güvenlik açısından rahatsız etmeyecek hayvanlar beslenebilir. Ancak önceliğin hak sahiplerinin konforu olduğu unutulmamalıdır.

Hissedarlarımız payını devredeceği kişileri kendileri bulabileceği gibi kooperatif yönetimine başvurup bu konuda destek ve yardım da talep edebilirler. Kooperatif yönetimi, payını devretmek isteyen hissedarlara payın gerçek değeri üzerinden devredilmesi konusunda destek sağlayacaktır. 

Merak ettiğiniz her şey için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanız halinde en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.


Compare listings

Karşılaştırmak
Whatsapp'tan Bize Ulaşın